Certina DS 8 Lady Powermatic 80 C033.207.22.013.00
Betala direkt, senare eller dela upp.
✓ 30 Dagar öppetköp ✓ Auktoriserad butik
Lerumsurmakeriet är auktoriserad återförsäljare av det märket & lämnar alltid minst 2 års garanti på alla armbandsur och 1 års garanti på väckarur / väggur. Alla klockor skickas i originalask med kvitto och taggar.
| Tillverkare | Certina |
| Dam / Herr | Damklocka |
| Urtavla | Silver |
| Glas | Safirglas |
| Diameter | 33.5 mm |
| Tjocklek | 9.8 mm |
| Boett | Rostfritt stål |
| Boett färg | Guld,Silver |
| Armband | Rostfritt stål |
| Armband färg | Guld,Silver |
| Vattentät | Ja |
| Klassifikation | 10 Bar – 100m (bad/simning) |
| Urverk | Automatverk |
| Datum | Ja |