Certina DS Stella C0312102211600
Betala direkt, senare eller dela upp.
✓ 30 Dagar öppetköp ✓ Auktoriserad butik
Lerumsurmakeriet är auktoriserad återförsäljare av det märket & lämnar alltid minst 2 års garanti på alla armbandsur och 1 års garanti på väckarur / väggur. Alla klockor skickas i originalask med kvitto och taggar.
| Tillverkare | Certina |
| Dam / Herr | Damklocka |
| Urtavla | Pärlemor |
| Glas | Safirglas |
| Diameter | 32 mm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Boett | Rostfritt stål |
| Boett färg | Bicolor |
| Armband | Rostfritt stål |
| Vattentät | Ja |
| Klassifikation | 10 Bar – 100m (bad/simning) |
| Urverk | Analog Quartzverk |
| Datum | Ja |
Detta armbandsur är en damklocka från Certina med en urtavla i pärlnyans och med ett armband i färgen silver gjort av guld,stål. Boetten är i med material av guld och rostfritt stål, den har en diameter på 32 mm samt en tjocklek på 9 mm.
Klockans urtavla är täckt av och klarar av ett vattendjup på 100 m / 10 atm.